شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 5 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    02637727025 - 09213995857

  • ایمیل

    pars_guide@yahoo.com

  • تماس با ما
 سیت پژو 405

سیت پژو 405

موتور ماشین قطعا مهم ترین بخش ماشین ماست که باید مراقب آن باشیم و در هر زمان که لازم شد قطعات مختلف را برای آن خریداری کنیم. یکی از قطعات موتور که باید آن را در دوره های زمانی مختلف تعویض کنید، سیت سوپاپ ماشین است. شما باید حواستان به این قطعه موتور و کاربرد آن در موتور خود باشید. در ادامه این مطلب تلاش داریم تا شما را به طور کامل با سیت سوپاپ و سیت پژو 405 که یک سیت سبک است آشنا کنیم.

 

سیت سوپاپ چیست؟

سیت سوپاپ یا (Valve Seat) یک قطعه بسیار مهم در موتور های درون سوز می باشد که در واقع یک سطح است که سوپاپ های هوا و دود در زمان بسته شدن روی آن می نشینند. به همین خاطر به آنها سیت سوپاپ گفته می شود. سیت سوپاپ در واقع یک قطعه بسیار مهم در موتور است که اگر در مکان، جهت یا شکل نا مناسب قرار داشته باشد، نشتی سوپاپ در موتور اتفاق می افتد که ممکن است باعث خرابی موتور ماشین شما شود.

 

دلایل خرابی سیت سوپاپ

سیت سوپاپ موتور ماشین ممکن است به 3 دلیل مختلف خراب شود. دلیل اول، تنظیم نبودن آن است که در طول زمان کوتاهی باعث خرابی آن می شود. بعضی از اوقات نیز به دلیل پاره شدن تسمه تایم، این قطعه نیز مشکل دار می شود. سومین دلیل خرابی سیت سوپاپ نیز می توان بالا رفتن حرارت در موتور ماشین شما باشد که باعث می شود سرسیلندر ها از جای خود بیرون بیایند و سیت سوپاپ خراب شود.

 

علائم خرابی سیت سوپاپ

  1. صدای خشک و زیاد سرسیلندر ها با وجود عدم تغییر در کارکرد موتور
  2. روشن نشدن ماشین به سرعت بعد از مدتی خاموش بودن
  3. بیرون آمدن دود آبی رنگ از اگزوز بلافاصله بعد از روشن شدن ماشین

 

خرید سیت پژو

ماشین های مختلف سیت های سوپاپ مخصوص به خودشان را دارند. اگر شما یک پژو دارید و معتقد هستید که سیت سوپاپ آن خراب شده و نیاز دارید که یک سیت پژو 405 خریداری فرمایید می توانید این کار را در همین صفحه انجام دهید و سیت پژو را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام دهید.