شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 5 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    02637727025 - 09213995857

  • ایمیل

    pars_guide@yahoo.com

  • تماس با ما
 علائم خرابی کاسه گاید سوپاپ

علائم خرابی کاسه گاید سوپاپ

کاسه گاید سوپاپ از قطعات مربوط به موتور خودرو است که در عملکرد موثر آن و جلوگیری از آسیب به موتور و به خصوص محفظه‌ احتراق نقش مهمی ایفا می‌کند. پیش از آشنایی با علائم خرابی کاسه گاید سوپاپ بهتر است با این قطعه آشنا شویم. در این صورت می‌توانیم در صورت بروز آسیب به کاسه گاید نسبت به تعویض فوری آن اقدام کنیم و البته روشن است که این قطعه مانند سایر قطعات مصرفی خودرو باید با قطعه اورجینال و مرغوب تعویض شود.

کاسه گاید نمد سوپاپ در واقع یک لوله به شکل استوانه است که موجب قائم نگهداشتن مسیر رفت و برگشت سوپاپ می‌شود. این عملکرد موجب تماس کامل سوپاپ و سیت آن و جلوگیری از فرار کردن کمپرس از محفظه می‌شود.

از دیگر کارکردهای گاید سوپاپ می‌توان به ممانعت از لق شدن سوپاپ در جای خود و کاهش صدای موتور، هم‌چنین جلوگیری از مکش روغن موتور به داخل محفظه احتراق اشاره کرد. در واقع کاسه نمدها با قرار گرفتن بر روی گاید سوپاپ از مکش روغن جلوگیری می‌کنند.

برای اطلاع از قیمت گیت پراید،گیت پژو،گیت 206،گیت نیسان،گیت پیکان و … با کارشناسان سایت پارس گیت تماس بگیرید.02637727025-09213995857

علائم خرابی کاسه گاید سوپاپ چیست؟

خرابی گاید سوپاپ که در واقع معمولا ناشی از بروز آسیب به کاسه نمد یا بروز نقص در سوپاپ آن است و به دلیل استفاده از متریال بی‌کیفیت در تولید آن یا کارکرد زیاد موتور ایجاد می‌شود، با علائمی همراه است. بنابراین رانندگان باید این علائم را بشناسند تا در صورت بروز بتوانند پس از مشکوک شدن به خرابی این قطعه، با مراجعه به مکانیک معتبر و متبحر از بروز آسیب به آن مطمئن شوند.

به طور کلی در صورت خرابی کاسه نمد گاید سوپاپ، کارکرد موتور با تغییر خاصی مواجه نمی‌شود. ولی قطعا با افزایش صدای سرسیلندر و خشک شدن صدای آن مواجه خواهید شد. از دیگر علائم خرابی کاسه گاید سوپاپ می‌توان به دیر روشن شدن موتور پس از چند ساعت خاموشی و خنک شدن، خروج دود آبی از اگزوز بلافاصله پس از روشن شدن موتور و فشردن پدال گاز اشاره کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهار =