شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 5 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    02637727025 - 09213995857

  • ایمیل

    pars_guide@yahoo.com

  • تماس با ما
 بررسی و معرفی لیست قطعات پراید

بررسی و معرفی لیست قطعات پراید

به طور کلی قطعات به کار رفته در خودرو پراید بسیار زیاد است، اما برخی از قطعات اهمیت بیشتری برای خودرو دارند. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های پراید، جلوبندی آن است. جلوبندی شامل قطعاتی می‌شود که بروز نقص و خرابی در هرکدام از آن‌ها مانع حرکت اتومبیل می‌شود. در ادامه این مطلب ما به بررسی لیست قطعات پراید می‌پردازیم و با بخش‌ها مهم آن نیز آشنا می‌شویم.

برای اطلاع از قیمت و یا خرید گیت پراید با کارشناسان سایت پارس گیت تماس بگیرید.

02637727025
09213995857

لیست قطعات پراید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های پراید قطعات به کار رفته در سیستم جلوبندی خودرو است که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از جمله مهم‌ترین قطعات جلوبندی خودرو پراید می‌توان به سیستم فرمان، اکسل‌ها، سیستم تعلیق خودرو، فنر و کمک فنر، سیستم چرخ‌ها و… اشاره کرد. بروز نقص در هرکدام از قطعات ذکر شده، مانع حرکت خودرو می‌شود. یکی دیگر از قطعات حائز اهمیت در پراید، کلاچ است. به طور کلی کلاچ برای عوض کردن دنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه بدون حضور کلاچ امکان حرکت خودرو وجود ندارد. در بخش آشنایی با قطعات پراید لازم است بدانید مهم‌ترین قطعه هر خودرو سیستم ترمز آن است. در  صورت بروز نقص در دیسک ترمز خودرو امکان توقف ماشین به صورت ایمن وجود ندارد. در نتیجه بعد از سیستم جلوبندی مهم‌ترین قطعه در لیست قطعات خودرو دیسک ترمز است.

مهم‌ترین قطعات پراید کدامند؟

– جلوبندی پراید

می‌توان از جلوبندی به عنوان مهم‌ترین قطعات پراید نام برد که در صورت عدم وجود آن خودرو امکان حرکت نخواهد داشت، خود جلوبندی دارای قطعات بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها شامل سیستم فرمان، اکسل‌ها،     سیبک‌ها، سیستم تعلیق، فنر و کمک فنر و سیستم چرخ‌ها می‌باشد.

سیستم فرمان وظیفه‌ی کنترل صحیح فرمان را بر عهده دارد.

سیستم تعلیق تعادل ماشین در چهار جهت را حفظ می‌کند.

فنر و کمک فنر مانع بروز ضربه و آسیب به خودرو در زمان عبور از  دست اندازها می‌شود.

و سیستم چرخ ها شامل چهار چرخ به طور کلی ماشین را کنترل می‌کند.

– کامپیوتر پراید

در میان قطعات پراید، برخی کامپیوتر آن را مهم‌تر از جلوبندی می‌دانند. به دلیل این‌که عملکرد اصلی خودرو توسط کامپیوتر آن کنترل می‌شود، به علاوه بروز هر مشکلی در پراید توسط کامپیوتر آن قابل ردیابی و رفع است. در نهایت عدم وجود کامپیوتر موجب عدم حرکت خودرو خواهد شد.

سایر قطعات مهم در خودرو پراید شامل کلاچ است که وظیفه‌ی تعویض دنده را به عهده دارد. ترمز که به دلیل ارتباط مستقیم با لنت چرخ‌ها موجب ایجاد اصطکاک و متوقف شدن خودرو در زمان لازم می‌شود. باک بنرین که سوخت مورد نیاز برای حرکت آن را فراهم می‌کند و در نهایت سوئیچ روشن شدن چراغ قرمز پراید که موجب روشن شدن چراغ‌های عقب خودرو در صورت ترمز گرفتن می‌شود و مانع از بروز بسیاری تصادفات احتمالی و خطرات جانی برای سرنشینان می‌باشد.

 

خرید قطعات پراید

برای خرید قطعات پراید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکات، خرید از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر سایپا است که قطعات انحصاری پراید را تولید می‌کنند. در نتیجه برای خرید آسان و اطلاع از قیمت قطعات پراید می‌توانید به سایت فروش قطعات سایپا مراجعه کرده و قطعه موردنیاز خود را با قیمت مناسب به صورت تک و عمده خریداری کنید.

نتیجه گیری بررسی قطعات پراید

ما در این مطلب به معرفی و خرید مهم‌ترین لیست قطعات پراید پرداختیم. همانطور که گفتیم یکی از اصلی‌ترین قطعات خودرو پراید، سیستم جلوبندی و ترمز آن است. در صورت بروز نقص فنی یا هرگونه مشکل در قطعات ذکر شده، خودرو قابلیت حرکت یا توقف خود را از دست می‌دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =